Vita a számok körül
Grósz azt is elmondta, hogy Palesztin oldalról nem tud pontos adatokkal szolgálni, ami az áldozatokat számát illeti, mert nem közöltek vele erről információkat. Közszájon az forog jelenleg, hogy körülbelül harmincezerre tehető a palesztin halottak száma, amelyről azonban érdemes kiemelni – s ebben a jelenlévő sajtóorgánumok képviselői is egyetértettek –, hogy ezek egy terrorista diktatúra által közölt számok, így érdemes fenntartásokkal közölni, nem pedig úgy,
ahogyan azt a nyugati fősodor teszi, amely kritika nélkül veszi át a Hamásztól származó ellenőrizetlen adatokat.
E téma kapcsán egy kisebb – konstruktív – vita is kialakult a jelenlévők között, ám mindenki higgadtan kezelte a helyzetet, és megegyezés született abban, hogy a magyar sajtó összességében véve példaértékűen tájékoztat a konfliktusról.
„Én nem vitatom a szóban forgó számokat, de a forrásokat fenntartásokkal kell kezelni, nem beszélve arról, hogy ha valaki elkezd egy háborút, megöl ártatlan embereket, annak a legelejétől fogva számolnia kellett az emberveszteséggel” – szögezte le Grósz. Hozzátette: „Az, hogy ártatlan emberek halnak meg, tragédia. Ezt orvosként is mondhatom. Nincs értelme a számháborúnak, hiszen egyetlen emberélet is szörnyű veszteség.
Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy nem Izrael kezdte a háborút,
akik ezt elindították, számolniuk kellett ezzel”. Grósz ennek kapcsán kiemelte, hogy az izraeli hadsereg minden háborús szabályt betart, s minden esetben figyelmezteti a gázai lakosságot a támadások, bombázások indítása előtt, hogy a lehető legkevesebb legyen civil áldozatok száma.
Kórházak bombázása
A hírekben felröppenő kórház-bombázások kapcsán Grósz úgy fogalmazott, annak ellenére, hogy Izraelre akarták fogni a támadásokat,
azóta kiderült, hogy azokat egy iszlamista dzsihád követte el.
Kardos Péter főrabbi, Holokauszt-túlélő ezen a ponton rávilágított: azt is fontos megjegyezni, hogy Egyiptom nem engedi be a Gázából érkező menekülteket.